PODZIEL SIĘ

Po raz kolejny nie dojdzie do budowy zatok parkingowych na ul. Cynamonowej, na wysokości siedziby PKO BP.

Radni Ursynowa oraz radni Warszawy kolejny rok apelują o budowę zatok, gdyż parkujące wzdłuż ulicy samochody ograniczają widoczność na przejściu dla pieszych. Tymczasem jest to przejście najbliższe Szkole Podstawowej nr 318 im. J.C. Andersena przy ul. Teligi 3.

Walka o zatoki parkingowe powoli obrasta legendą. Po raz pierwszy wniosek w tej sprawie padł we wrześniu 2012 r. Niebawem przypadnie więc trzecia rocznica tego wydarzenia.

W grudniu 2013 r. ówczesne władze dzielnicy zapowiadały, że w 2014 r. zostanie wykonany projekt przebudowy, a po pozytywnej opinii Miejskiego Inżyniera Ruchu zostanie on wdrożony do realizacji.

Dwa lata później, po kolejnej interwencji, wiadomo, że w marcu 2014 r. Urząd Dzielnicy Ursynów opracował projekt realizacji infrastruktury drogowej i w rekordowym tempie trzech kolejnych miesięcy złożył (9 czerwca 2014 r.) zgłoszenie wykonania robót budowlanych do własnego Wydziału Architektury i Budownictwa.

Jednak – jak się okazało – te rekordowo szybkie i sprawne działania nie przyniosły oczekiwanych efektów, bowiem ze względu na zbyt małe środki finansowe nie można było zrealizować przedsięwzięcia.

Władze dzielnicy zastrzegają, że w przypadku wystąpienia oszczędności urząd rozważy możliwość realizacji zatok. I oby tak się stało, bo szkoda ciężkiej urzędniczej roboty wyrzuconej w błoto.

BRAK KOMENTARZY