PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Jacek Wojciechowicz – uznały największe ursynowskie stowarzyszenia lokalne i poparły kandydaturę byłego wiceprezydenta Warszawy.

Koalicja stowarzyszeń Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów ogłosiła tę decyzję na niedzielnej konferencji prasowej.

– Zdajemy sobie sprawę, że w obecnym ustroju Warszawy kompetencje dzielnic są mocno ograniczone i aby zrealizować swój program wyborczy, trzeba współpracować z radnymi miasta i prezydentem miasta – mówi szef Otwartego Ursynowa Piotr Skubiszewski. – Dlatego koalicja stowarzyszeń Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów jednogłośnie poparła w wyborach prezydenckich Jacka Wojciechowicza.

Jak tłumaczył Skubiszewski, Jacek Wojciechowicz ma bogate doświadczenie samorządowe, przez 10 lat był wiceprezydentem Warszawy, wcześniej pełnił funkcje burmistrza i wiceburmistrza, był także posłem.

– Jest to najlepszy i najbardziej merytoryczny kandydat na prezydenta – tłumaczył Skubiszewski.

Obydwa największe stowarzyszenia lokalne na Ursynowie poprą również listę Akcji Warszawa, na której czele znalazł się wieloletni radny Warszawy dr Lech Jaworski.

–To dla mnie bardzo ważne, by moją kandydaturę popierały lokalne stowarzyszenia – mówił Jacek Wojciechowicz. – Startuję po to, żeby odebrać Warszawę partiom, które żerują na mieście. Samorząd to nie powinno być miejsce bitw politycznych.

Wojciechowicz enigmatycznie odniósł się do decyzji byłego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, który poparł Patryka Jakiego. – Nie chcę oceniać prywatnych wyborów moich kontrkandydatów, ale ta współpraca przed wyborami może okazać się niewygodna zarówno dla pana Guziała, jak i dla pana Jakiego – ocenił.

BRAK KOMENTARZY