PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Konferencja pt. „Ochrona ptaków i nietoperzy w budynkach” odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) w godz. 8.30–12.30, w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w sali im. Juliana Ursyna Niemcewicza (nr 136, I piętro). Wydarzenie zapoczątkuje cykl prelekcji poświęconych dbaniu o przyrodę Ursynowa. 

W ramach pierwszej EKO-prelekcji przewidziane są wystąpienia m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, tj.: Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Fundacji „Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat”, które od lat zajmują się tematyką ptaków zamieszkujących budynki. Prelegenci z tych organizacji przedstawią zagadnienia związane z uwarunkowaniami prawnymi ochrony awifauny, siedliskami chronionych zwierząt w budynkach, biologią i ekologią ptaków oraz nietoperzy. Poruszona zostanie również sprawa podejmowanych interwencji, służących ochronie ptasich siedlisk w budynkach. O głos podczas prelekcji został również poproszony przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”, który przedstawi zebranym, jak wygląda ochrona ptaków na terenie administrowanym przez spółdzielnię.

Spotkanie jest adresowane do osób zajmujących się na co dzień ochroną ursynowskiej przyrody: urzędników, pracowników spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, administratorów innych obiektów i terenów otwartych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny – wymagana jedynie rejestracja (do 10 kwietnia) pod adresem msuszko@ursynow.pl.

BRAK KOMENTARZY