PODZIEL SIĘ

Tworzą muzykę patriotyczną, ale nietypową, bo hiphopową. Mowa o grupie Zjednoczony Ursynów, która działa na warszawskiej scenie muzycznej.

Projekt Zjednoczony Ursynów zadebiutował w 2003 r. – Pierwotnie Zjednoczony Ursynów nie miał być grupą, a jedynie jednorazowym albumem. Jednak jako lider tego projektu zdecydowałem, że fajną sprawą będzie zrobić tych płyt więcej, i w ten sposób działamy jako zespół do dziś – mówi członek zespołu Sobiepan Ursynowski.

Grupa stworzyła wspólnie kilka projektów: Zjednoczony Ursynów 2005, Jestem Polakiem 2006, Królestwo Polskie epizod 1 2010, Triumf 2013 i Poezja Wyklęta 2014. Muzycy chętnie występują gościnnie u innych wykonawców, współpracowali między innymi z NON Koneksji, BoKoTy, Jacolem PP i Marcinkiem 3Z. – Najbardziej znany featuring był na płycie Jamala „Rewolucje”, gdzie dograłem zwrotki do hitu „Policeman” i „Pulsu ulicy” – mówi Sobiepan Ursynowski. „Niech żyje Polska, Korona ma, Rzeczpospolita wieki niech trwa” – śpiewają w jednej z piosenek. W swoich utworach chętnie podejmują niełatwe tematy, takie jak żołnierze wyklęci czy Katyń. Przez ponad trzy lata Zjednoczony Ursynów był również nieformalnym stowarzyszeniem. Obecnie współpracuje w ramach Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prężnie działała również w Internecie, poza stroną internetową i profilem na Facebooku ma także swój kanał na YouTube, gdzie można obejrzeć jego wideoklipy.

– Nasze plany to kilka najbliższych koncertów oraz w dalszym ciągu mamy zamiar nagrywać materiał i dzielić się nim z ludźmi. Jako zespół, który rozpoczynał rap patriotyczny w naszym kraju, zamierzamy jeszcze trochę pograć. W każdym razie Zjednoczony Ursynów na muzyczną emeryturę się nie wybiera – wyjaśnia lider grupy. Płyty zespołu można kupić na koncertach lub kontaktując się z grupą za pomocą strony internetowej czy Facebooka.

BRAK KOMENTARZY