PODZIEL SIĘ

Działanie na rzecz mieszkańców zamiast politycznych wojen i konkretne rozwiązania na rzecz Ursynowa – takie zobowiązania złożyli liderzy komitetów Akcja Warszawa oraz Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów.

Jak poinformował lider Akcji Warszawa i kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz, wczoraj na sesji Rady Warszawy grupa radnych Akcji Warszawa złożyła projekt stanowiska, który poparły wszystkie kluby.

– Akcja Warszawa, mimo że nie jest największym ugrupowaniem, była w stanie połączyć i PiS i PO – mówił Wojciechowicz. – Było to chyba pierwsze głosowanie w Radzie Warszawy tej kadencji kiedy to PiS i PO w słusznej sprawie – bo chodziło o kwestie wynagrodzeń w żłobkach – połączyć siły. To pokazuje, że w radzie potrzebna jest trzecia siła, która będzie potrafiła zmienić samorząd w merytoryczną dyskusję zamiast politycznej awantury pomiędzy PO a PiS – dodał.

Samorządowcy Akcji Warszawa poparli też pomysł Otwartego Ursynowa, by w tej dzielnicy odbyły się debaty kandydatów na burmistrza.

– Pomysł jest kapitalny – ocenił radny Warszawy Lech Jaworski, startujący z pierwszego miejsca na liście Akcji Warszawa. – Uważamy, że to otwiera nową drogę do transparentności władzy w dzielnicach i do decentralizacji władzy w dzielnicach, z czym nie poradziła sobie obecna ekipa. Popieramy to i wzywamy wszystkie dzielnice do tego typu debat.

Działacze Naszego Ursynowa i Otwartego Ursynowa przedstawili swojego kandydata na burmistrza dzielnicy. Został nim Piotr Skubiszewski.

– Wzywamy inne komitety startujące na Ursynowie, by też powiedziały, kto będzie ich kandydatem na burmistrza – mówił Skubiszewski. – Sprzeciwiamy się polityce, którą prowadzi PO – karuzela stanowisk, przynoszenie burmistrzów w teczce. Przypominamy też, że PO w 2014 r. okłamała mieszkańców, bo kandydatem na burmistrza był Tomasz Sieradz, a ostatecznie zgłoszono Roberta Kempę. Jest to wprowadzanie mieszkańców w błąd – przypominał Skubiszewski.

Samorządowcy przypomnieli też program wyborczy, w którym znalazło się 10 priorytetów dla Ursynowa. Na pierwszym miejscu znajduje się punkt dotyczący instalacji filtrów przy POW.

– Będziemy też chcieli, aby na Ursynowie powstało pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej wraz z bieżnią, a także Centrum Aktywności Seniora, które będzie integrowało różne grupy pokoleniowe – mówił Skubiszewski. – W następnej kadencji samorządu będziemy chcieli, by miasto zapłaciło za bezpłatne obiady dla dzieci. Chcemy też, by na Ursynowie powstało pięć nowych parków.

BRAK KOMENTARZY