PODZIEL SIĘ

VI Triathlon Warszawski, Dziecięce Wyścigi Biegowe, a wkrótce też treningi samoobrony dla kobiet – Ursynów staje się mekką sportowców.

VI Triathlon Warszawski odbędzie się 13 września (sobota). Zawody rozegrane zostaną jako Otwarte Mistrzostwa Warszawy w triathlonie i aquathlonie. Sportowcy zmagać się będą ze sobą w konkurencjach: pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Szczegóły dotyczące imprezy na stronach www.ucsir.pl oraz www.parkpowsin.pl.

Dzień później, po raz pierwszy w Warszawie, odbędą się Dziecięce Wyścigi Biegowe skierowane do dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Impreza rozpocznie się o godz. 11 w obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego nr 70 przy ul. Dembowskiego 1. Honorowy Patronat nad imprezą objął burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział.

Uczestnicy ścigać się będą w myśl idei fair play. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody. Wygrywa każde dziecko. Wyścigi Biegowe to nie tylko zawody. To zabawa połączona z nauką jak bezpiecznie poruszać się na drodze i zwiększyć swoją widoczność, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

Dziecko należy zapisać pod nr tel. 797 638 050 lub przesłać zgłoszenie na adres e-mail: zapisy@wyscigibiegowe.pl (w treści maila należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz rok urodzenia). Udział w biegu jest bezpłatny.

Mały biegacz powinien mieć wygodny strój (dresy lub spodenki) oraz sportowe obuwie. Obowiązkowo tego dnia należy zabrać ze sobą uśmiech, dobry humor i chęci do wspólnej zabawy.

Wkrótce zaczną się też bezpłatne szkolenia umożliwiające poznanie metod zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz udział w ćwiczeniach z samoobrony. Zajęcia poprowadzą m.in. byli żołnierze GROM oraz Instruktorzy Systemu Szkoleniowego „Grom Combat” skupieni w Grupie Reagowania Antykryzysowego.

Zajęcia odbywać będą się raz w tygodniu przez 1,5 godziny w dwóch lokalizacjach – w sali przystosowanej do sportów walki w Gimnazjum nr 92 przy ul. Koncertowej 4 oraz w sali treningowej znajdującej się w hali widowiskowo-sportowej „Arena Ursynów” przy ul. Pileckiego 122. W ramach zajęć odbędzie się 10 spotkań z uczestniczkami.

BRAK KOMENTARZY