PODZIEL SIĘ

W tegorocznej rekrutacji 2019/2020 na Ursynowie zostało utworzonych 28 oddziałów (14 po gimnazjum i 14 po szkole podstawowej), do których zakwalifikowano 833 uczniów. W oddziałach znalazło się od 30 do 34 osób. 

W LXIII LO im. Lajosa Kossutha było 5 klas maturalnych, a w nowym roku szkolnym klas pierwszych będzie 9, tak więc znacznie zwiększy się liczba uczniów w szkole. Podobnie jest w pozostałych liceach. W LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego odeszło 6 klas trzecich, a rekrutacja odbyła się do 8 klas. W CLVIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej odeszło 9 klas trzecich gimnazjalnych, a zrekrutowano łącznie 11 klas licealnych.

Do najbardziej obleganych klas trzeba było mieć znacznie więcej punktów, niż w poprzednich latach i tak przykładowo do klas po gimnazjum:

– w CLVIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej do klasy humanistycznej w zeszłorocznej rekrutacji wystarczyło mieć 104 pkt, zaś w tym roku trzeba było mieć ich o 34 więcej (138 pkt).

– w LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha, do klasy o profilu angielsko-matematycznym, minimalny próg punktowy w ubiegłym roku szkolnym wyniósł 129 a w tegorocznej rekrutacji – 134.

– do klasy matematyczno-geograficznej w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego w poprzedniej rekrutacji wystarczyło ok.151 punktów, a w tym roku potrzeba było ponad 156

Znacznie więcej punktów trzeba było mieć również, by dostać się do obleganych klas po szkole podstawowej i tak np.:

– do LXX LO im. A. Kamińskiego do klasy matematyczno-geograficzno-angielskiej ponad 167 pkt.,

– do CLVIII LO im. Im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej do klasy matematyczno-angielsko-biologicznej – ponad 142 pkt.,

– do LXIII LO im. L. Kossutha, do klasy o profilu angielsko- matematycznym trzeba było mieć ponad 141 pkt. by się zakwalifikować.

W ubiegłorocznej rekrutacji, po pierwszym etapie, lista kandydatów do wszystkich liceów wyniosła 1936 uczniów, a w tegorocznej rekrutacji na liście oczekujących jest 3504 uczniów.

– Podsumowując można stwierdzić, że w tegorocznej rekrutacji, kiedy o przyjęcie ubiegał się „zdublowany rocznik”, zrobiliśmy wszystko by zminimalizować skutki wprowadzonej reformy. Możliwości zwiększenia liczby oddziałów zostały jednak wyczerpane, a liczebność oddziałów jest na granicy racjonalności. Trzeba mieć też na uwadze, że za rok i w kolejnych latach też odczuwalne będą negatywne skutki reformy minister Zalewskiej, a nie powinno się w związku z tym zmniejszać limitów przyjęć do liceów kolejnych roczników, krzywdząc tym samym skutkami tej reformy jeszcze więcej uczniów – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

BRAK KOMENTARZY