PODZIEL SIĘ

15–17 czerwca (piątek–niedziela) wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy zaplanował przełożenie ruchu na ul. Przyczółkowej.

W tym samym czasie miejscy drogowcy będą kontynuowali wymianę nawierzchni na ul. Powsińskiej. Kierowcy będą poruszać się objazdami – informuje urząd miasta. Na ul. Przyczółkowej ruch w obydwu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, zostanie przełożony na tymczasowe jezdnie zbudowane równolegle do istniejących. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a robotnicy będą mogli rozpocząć prace związane z budową węzła Południowej Obwodnicy Warszawy. Wybudowane zostaną nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów, łącznice i wiadukt. Zmiany będą wprowadzane etapowo.

Pierwszy z nich rozpocznie 15 czerwca (piątek) po godz. 22. Wtedy to zostanie przełożony ruch w stronę centrum, natomiast w niedzielę 17 czerwca zmieniana będzie organizacja w kierunku Konstancina-Jeziorny. Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od niedzielnego wieczoru (ok. godz. 22). Uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia, którą kierowcy dojadą do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową będzie możliwy tylko w prawo – w stronę Konstancina-Jeziorny. Również z ul. Europejskiej kierujący pojadą tylko w prawo, czyli w stronę Mokotowa. Skręcić w ul. Europejską będą mogli natomiast tylko jadący od strony Konstancina-Jeziorny. Na wysokości ul. Marcepanowej zostanie uruchomiona zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (będą oni mogli zawrócić i skręcić w ul. Europejską). Zamknięty zostanie również ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ul. Przyczółkowej.

Piesi i rowerzyści zostaną skierowani na zastępczą trasę ulicami: Karuzela – Wiedeńska – Pałacowa (na odcinku ok. 150 m zostanie przygotowana utwardzona nawierzchnia). Na wlotach ulic Karuzela i Europejskiej oraz przez ul. Przyczółkową (w rejonie skrzyżowania) będą wytyczone przejścia dla pieszych, a przystanki komunikacji miejskiej zostaną przesunięte.

BRAK KOMENTARZY