PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Ruszyła zbiórka pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka. Celem akcji jest zebranie maskotek, które trafią do dzieci po zabiegach operacyjnych, aby złagodzić im stres związany z pobytem w szpitalu. 

Zbiórka w urzędzie potrwa do końca września. Pluszaki można zostawić w pojemniku znajdującym się na parterze obok informacji głównej. Podczas inauguracji do pojemnika trafiło 50 misiów Ursynków, przekazanych przez władze dzielnicy.

– Za każdym razem, gdy rozpoczynamy taką akcję, wiem, że robimy coś niezwykle dobrego dla najmłodszych, bo to właśnie zabawki a przede wszystkim pluszaki tworzą magię dzieciństwa, a dzieciom dają poczucie bezpieczeństwa. Zachęcam mieszkańców do jak zwykle aktywnego udziału – dzieci czekają na pluszaki, za które podziękują bezcennym uśmiechem – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Anna Ojer, która w uznaniu za swoja działalność społeczną w 2018 została wybrana Warszawianką Roku. Pani Anna założyła społeczność „SOS Mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD (Centrum Zdrowia Dziecka)”, której członkowie zajmują się pomocą dla rodziców dzieci przebywających w CZD – m.in. dostarczają koce, środki czystości, ubrania, a także organizują noclegi, robią zakupy, piorą i prasują.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa na Ursynowie. Urząd Dzielnicy Ursynów zrealizował akcję #PrzytulMiś, polegająca na zbiórce maskotek – misiów, które były ofiarowywane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” W Warszawie. W wyniku akcji ponad tysiąc pluszaków trafiło do dzieci.

BRAK KOMENTARZY