PODZIEL SIĘ
fot. R. Motyl / materiały prasowe

150 rodziców będzie mogło powrócić na rynek pracy dzięki żłobkowi przy ul. Cynamonowej 7 – informuje urząd miasta. Aby zapisać dziecko do placówki, trzeba spełniać określone warunki, w zamian otrzymując opiekę nad pociechą w wysokich standardach miejskich.

Żłobek przyjmie 150 maluchów, grupy będą liczyły po 25 dzieci. Budynek jest parterowy, ma obszerne zewnętrzne place zabaw. Posiłki dla dzieci będą przygotowywane wg zasad, których celem jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych najmłodszych konsumentów.

Placówka nr 68 przy ul. Cynamonowej 7 to tak zwany żłobek projektowy. Celem projektu jest ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej matek i ojców. Pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których jedno z rodziców spełnia warunki udziału w projekcie tj. przebywa na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, jest bezrobotne (bez względu czy jest zarejestrowana czy nie w urzędach pracy) lub nie pracuje ze względu na opiekę nad dzieckiem do lat 3.

Kolejnym warunkiem skorzystania z projektu jest zobowiązanie matki (lub ojca) do powrotu na rynek pracy w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka i utrzymania zatrudnienia przez okres pobytu malucha w placówce.

Pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny. Projekt skierowany jest do osób mieszkających w Warszawie lub w jednej z 39 gmin ościennych.

Przy kwalifikacji kandydatów do projektu premiowane będą: osoby pracujące, które powrócą na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka, osoby bezrobotne lub dotychczas bierne zawodowo, które znajdą pracę oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, spełniające kryteria.

BRAK KOMENTARZY