PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Postępowanie na wybór dostawcy technologii sceny w Ursynowskim Centrum Kultury zostanie ogłoszone w połowie września – zapowiada urząd dzielnicy. Wiąże się to z opóźnieniem zakończenia budowy. 

Jak tłumaczą urzędnicy, wprowadzenie zmodernizowanej technologii sceny wiąże się z koniecznością zakończenia prac budowlanych. Następnie zostanie zainstalowane nagłośnienie i oświetlenie. Po wykonaniu tych prac zostaną wybrani kolejni wykonawcy – zakres prac będzie obejmował wyposażenie budynku oraz montaż foteli w sali widowiskowo- teatralnej.

Dodatkowe środki pozwalające na wykonanie nowoczesnej technologii sceny urząd otrzymał w styczniu.

– Na Ursynowie powstanie jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie. Zamierzeniem jest, aby obiekt był w stanie czasowo zastąpić dowolną warszawską scenę teatralną – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Jak tłumaczy, wymagało to stworzenia nowej dokumentacji technologii sceny, z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań. Stara dokumentacja miała ponad 10 lat i nie odpowiadała wymogom dnia dzisiejszego.

– Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań wymaga zmiany w harmonogramie prac – tłumaczy burmistrz Kempa. – Uważam jednak, że warto poczekać, bo ten budynek będzie służył mieszkańcom naszej dzielnicy przez dziesiątki lat. Zgodnie z naszym harmonogramem Ursynowskie Centrum Kultury rozpocznie pracę późną wiosną przyszłego roku – dodaje.

BRAK KOMENTARZY