PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Interpelację w sprawie budowę kładki dla pieszych w ramach remontu wiaduktu metra nad ul. Puławską złożył radny Paweł Lenarczyk. 

Jak tłumaczy, od lat mieszkańcy okolic ul. Żołny, Gawota i Wędrowców domagają się przejścia przez Puławską po jej południowej stronie.

„W związku z informacjami prasowymi, że planowany jest remont wiaduktu nad ul. Puławską, prowadzący do Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego na Kabatach, proszę o informację, czy planuje się wykorzystanie tego wiaduktu również do celów przejścia dla pieszych, a jeśli nie, to czy miasto może rozważyć wykorzystanie tego wiaduktu do tego celu” – napisał radny w interpelacji.

– Jeżeli jest remontowany wiadukt ze względów technicznych, to dlaczego nie można wykorzystać tego, aby na nim zrobić kładkę, windy i podjazdy w taki sposób, aby służyły one mieszkańcom, którzy od lat się tego domagają – wyjaśnia radny Lenarczyk. – Dodatkowo nie wiemy jak będzie wyglądała organizacja ruchu na skrzyżowaniu POW i Puławskiej po otwarciu ronda pod wiaduktem. Wówczas mieszkańcy mogą mieć jeszcze większe utrudnienia w przedostaniu się przez Puławską w tym rejonie – dodaje.

BRAK KOMENTARZY