PODZIEL SIĘ

Koncert z okazji Święta 3 Maja, Parkrun Ursynów, warsztaty grillowania, PubQuiz, święto na torze wyścigów konnych czy zwykłe wyjście na promocyjne piwo – na Ursynowie podczas majowego weekendu nie trzeba się nudzić

3 maja (piątek) o godz. 19 w kościele pw. św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 odbędzie się koncert z okazji Narodowego Święta 3 Maja w ramach cyklu „Muzyka u św. Katarzyny”. Wystąpią: Grzegorz Zychowicz – bas, Piotr Dąbrowski – recytacje i zespół puzonów wąskomenzurowych Trombastic. Wstęp wolny. 

4 maja (sobota) o godz. 9 w parku Przy Bażantarni odbędzie się cotygodniowy Parkrun Ursynów. „Nieważny jest poziom sportowy uczestników, lecz chęć aktywnego spędzenia czasu w parku wśród osób, które podzielają sportowe hobby. Jest to także doskonała okazja, aby wyrwać się ze świata wirtualnego i w prawdziwej rzeczywistości poznać prawdziwych, pełnych pasji ludzi” – zachęcają organizatorzy. Trasa ursynowskiego parkrun wiedzie wokół parku Przy Bażantarni, a miejsce startu i mety znajduje się w okolicy skateparku.

4 maja (sobota) w godz. 12–22 w restauracji American House Warszawa przy ul. Baletowek 3 odbędą się „American BBQ – warsztaty grillowania w American House”. „Podczas warsztatów z grillowania amerykańskich burgerów, nasz szef kuchni pokaże jak prawidłowo przygotować steka oraz mięso na burgera aby zachwycało soczystością i smakiem. Dla dzieciaków przygotowaliśmy kącik zabaw na świeżym powietrzu, gdzie nasza animatorka przyłoży wszelkich starań, aby nasi najmłodsi goście również wyśmienicie się bawili podczas (po)majówkowego grillowania w naszym ogrodzie” – zapowiadają organizatorzy.

5 maja (niedziela) o godz. 19 w Szyszce Chmielu przy al. KEN 36 odbędzie się PubQuiz. W pierwszej części PubQuizu zadawane są pytania, na które drużyna udziela odpowiedzi na specjalnie przygotowanych kartach. W drugiej części prowadzący podaje odpowiedzi, aby uczestnicy mogli porównać je ze swoimi. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje jeden punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak – zero. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów. Nagrodami mogą być: gotówka, napoje, czy talon do wykorzystania w barze.

5 maja (niedziela) o godz. 14 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu zainaugurowane zostaną oficjalne obchody 80-lecia Toru Służewiec. Wydarzeniem dnia będzie gonitwa Strzegomia o Puchar Premiera RP, w której zobaczymy zmagania 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej przygotowujących się do startu w najważniejszym biegu dla trzylatków w sezonie – Derby. Równie ciekawie zapowiada się gonitwa z udziałem zagranicznych jeźdźców o Puchar Jubileuszu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Przez cały długi weekend, do niedzieli, w pubie Dżungla przy ul. Dereniowej 2 trwamajówkowa promocja na piwo. Piwo lane kupimy tam za 6 zł, piwo kraftowe – w rzadko spotykanej cenie 12 zł, niezależnie od rodzaju. Właściciele Dżungli zapraszają też na wegetariańskie szaszłyki i inne bezmięsne dania. 

BRAK KOMENTARZY